Laminátové podlahy jsou pomalu na ústupu, ale i přes to mají své nezastupitelné místo. Zákazníci jsou čím dál více náročnější a žádají trvalou hodnotu. To jim nabízejí dřevěné podlahy palubkové, vlysové, parketové, dřevěné lamelové vícevrstvé nebo z plného masivu, který je občas k dostání ve formě „plovoucí“ podlahy. U dřevěných podlah jsou u zákazníků preferovány vícevrstvé lamelové plovoucí podlahy. Ale kvality se může lišit. Rozhoduje o ní tloušťka vrchní nášlapné vrstvy, počet lakovaných vrstev, materiál ve středové vrstvě, druh použité dřeviny, způsob spojení jednotlivých lamel, finální povrchová úprava atd. Jako novinka na trhu se objevilo tepelně upravené dřevo, jehož výhoda je zamezení tvoření spár, které se tvoří díky sesychání dřeva.

Rozdělení dřeva podle kvality

Dřevo je živý, svébytný materiál, který si po čase dělá co chce. Je to jeho přirozenost, nikoliv závada. Ale to mnozí zákazníci nechápou. Nejčastěji se mezi reklamacemi objevuje závada typu barvy a vzhledu. Dřevěné podlahy jsou zařazeny do 4 kvalitativních tříd daných normou. Růstové projevy jako suky, běl, točitost vláken, očka apod. se vyskytují v nejlevnějších kategoriích. Ale nejsou v žádném případě vadou dřeva.

Vícevrstvé dřevěné podlahy

Tyto podlahy spojují dvě příjemní vlastnosti. Nášlapnou vrstvu mají z oblíbeného dřeva a pokládka je díky tomu snadná a rychlá. Vícevrstvá dřevěná podlaha nepotřebuje žádnou finální úpravu povrchu.

Palubkové podlahy

Krásné palubky jsou z borovicového dřeva, po čase se zabarví do červena. Má také více suků a vytváří rozmanitější vzhled podlahy. Ale jsou o něco dražší než smrkové. Palubky se vyrábějí i z listnatých stromů, které mají tvrdé dřevo a představují na podlaze skutečný luxus. Jsou ale velmi drahé.

Parketové dřevěné podlahy

Dříve byly parkety spojovány dříve do stromečků. Ale dnes se skládají do čtverců. Pokládka je rychlá, dřevo není napevno spojené s podkladem.

Vlysové dřevěné podlahy

Podlaha je seskládaná z jednotlivých prkének do různých tvarů, nejčastěji stromečku. Dříve se přibíjela hřebíky na podklad, dnes se lepí k betonovému podkladu speciálním lepidlem. Údržba není náročná.

OUR SERVICE BENEFITS

Experience Innovation
the Professional Way

Our research phase is very important. We do our best to plan every possible outcome, which would affect the budget and time of finishing the project:

Through this experience Warmhouse  has acquired a high level of expertise in the design and realisation of high-profile and luxury schemes.

Testimonials

What our
clients say

Archivolt has been a great partner to work with, whenever we need something done the right way, and when we need someone we can trust to do the right thing.

John,
posted on TripAdvisor

It's been a pleasure working with Warmhouse team on the build out of our new executive office space at in Westlake Village, CA. Throughout the process.

Lili,
posted on TripAdvisor

It is not every construction company that can build a building from ground up and complete 80,000 sq. ft. of first class office improvement space in 13 months.

Kent,
posted on TripAdvisor
Spojte se s námi

Kontakty

Sídlo firmy
Telefon: +420 603 319 491
E-mail: frantisek.zizka@seznam.cz
Adresa: Frymburk 22, Frymburk 382 79
Pracovní hodiny:
Pondělí — Pátek (po předchozí domluvě)

Jsme plátci DPH.

Vzorkovna
Adresa: Tovární 133, Český Krumlov 381 01
Telefon: +420 603 319 491+420 775 515 170

Návštěvy a schůzky ve vzorkovně je nutné předem domluvit telefonicky nebo emailem.