Koberce mají dlouhou životnost, zvukově i tepelně dobře izolují a navozují pocit komfortu. Výběr by měl odpovídat zatížení podlahy, životnímu stylu i zařízení bytu. Koberce z rostlinných vláken tlumí zvuky, nepřitahují prach, absorbují vlhkost a v pravý okamžik ji uvolňují, ale blednou na slunci. Vlněné koberce se půl roku neluxují, tzv. se zašlapávají. Do předsíně patří zátěžové koberce, do ložnice lze použít koberec s vysokým vlasem, v dětských pokojích se dává přednost kobercům z přírodních vláken.

Koberce s přírodním vláknem jako je Sysal a vlna jsou velice náročné na údržbu a klimatické podmínky. Pořizovací cena je navíc vysoká. Kusové koberce z poctivé vlny,  100% ručně tkané a navíc originální jsou spíše investičním artiklem, kdy si každý vybere svůj originál – jako je již několik generací zavedeno na západě.

Metrážové koberce se dnes vyrábí převážně z polypropylenu PP nebo Polyamidu PA či česaného Polyesteru PES. To zásadně ovlivňuje jejich životnost. Základní řady koberců jsou vyráběny formou velkoplošného tisku – bytové koberce s motivy pro děti případně neutrální vzory pro použitý v bytové zástavbě. 

Koberce s vytlačovaným vzorem jsou pomalu nahrazovány na trhu tzv. velurovým povrchem (stínování či melír). 

Smyčkové koberce jsou náročnější na výrobu a strach z tzv. pouštění ok jako u svetru a vzhledově vyšlapané cestičky tak trochu snižují jejich vzhledový dojem, nicméně stále upevňují svojí pozici na trhu. U všech koberců je nastaven poločas rozpadu a tudíž nutnost celoplošné fixace lepení.

Zátěžové koberce s vysokou hustotou vláken či složením vždy lepíme.

Kobercové čtverce

Hodí se do frekventovaných částí bytu. Umožňují nekonečně mnoho výtvarných řešení. Použití se hlavně tam, kde je kladen důraz na maximální životnost či variabilitu při výstavách či možnost lokální opravy (hotelové restaurace, bankovní domy), nebo jako krytina na zdvojených podlahách. Umožňují skladbu do šachovnice, i ve stejném směru tkaní. Rozdíl není poznat po pár dnech používání.

Snížená hořlavost

Řeší se ,,Indexem šíření plamene“ pro únikové zóny v hotelích či v prostorách s velkou frekvencí osob.

OUR SERVICE BENEFITS

Experience Innovation
the Professional Way

Our research phase is very important. We do our best to plan every possible outcome, which would affect the budget and time of finishing the project:

Through this experience Warmhouse  has acquired a high level of expertise in the design and realisation of high-profile and luxury schemes.

Testimonials

What our
clients say

Archivolt has been a great partner to work with, whenever we need something done the right way, and when we need someone we can trust to do the right thing.

John,
posted on TripAdvisor

It's been a pleasure working with Warmhouse team on the build out of our new executive office space at in Westlake Village, CA. Throughout the process.

Lili,
posted on TripAdvisor

It is not every construction company that can build a building from ground up and complete 80,000 sq. ft. of first class office improvement space in 13 months.

Kent,
posted on TripAdvisor
Spojte se s námi

Kontakty

Sídlo firmy
Telefon: +420 603 319 491
E-mail: frantisek.zizka@seznam.cz
Adresa: Frymburk 22, Frymburk 382 79
Pracovní hodiny:
Pondělí — Pátek (po předchozí domluvě)

Jsme plátci DPH.

Vzorkovna
Adresa: Tovární 133, Český Krumlov 381 01
Telefon: +420 603 319 491+420 775 515 170

Návštěvy a schůzky ve vzorkovně je nutné předem domluvit telefonicky nebo emailem.